ServisQ Nedir?

ServisQ, bütünleşik olarak tek platform üzerinden üretici veya servis hizmeti veren firmaların servis operasyonlarını yönetmeyi sağlar. Ayrıca firmalar kendi envanterlerini ve kendi envanterlerine ait servis süreçlerini de aynı platformu kullanarak takip edebilirler. Üretici veya servis firmaları kendi envanterlerinde ki bir cihaz için dışardan alınan servis hizmeti için talepler otomatik olarak hizmet alınan firmaya mail olarak gönderilebilmektedir. Uygulama firma organizasyonuna göre şekillendirilebilir (çoklu şube, şube içi lokasyon ve kullanıcı departmanları) bu sayede istenilen adımlar da kullanıcı yetki kontrolleri konularak servis ve envanter süreçleri kontrol altında tutulur. ServisQ servis taleplerini yönetmede yenilikçi bir yaklaşım ile servis taleplerinin doğruluğunu (doğru envanter kaydının seçilmesi) en üst düzeyde tutmak için mobil cihaz üzerinden QR ve NFC teknolojilerinden yararlanmaktadır. Bu sayede kullanıcı mobil cihazından hızlı şekilde servis talebi gerçekleştirebilmektedir.

ServisQ web ve mobil uygulamadan oluşmaktadır. Her iki uygulamadan da envanter yönetimi ve servis talep yönetimi yapılabilmektedir. Sistem canlı kullanıcı etkileşimi sayesinde girilen bir servis talebi anında kullanıcı ekranına düşmekte ve servis talebinin atanan kullanıcısı tarafından aksiyon alması hızlandırılmaktadır. Kullanıcı ister mobil ister web uygulamasını kullansın gerçek zamanlı bildirimler anında kullanıcının ekranına düşmektedir.

ServisQ 6 Temel Modülden Oluşmaktadır.

1. Müşteri Yönetimi

Üretici veya servis firmaları için müşterilerini, müşteri varlıklarını ve servis talepleriniyönetecekleri modüldür.

2. Envanter Servisi Yönetimi

Envanter kayıtlarının gerçekleştiği modüldür. Envanter yönetiminde varlıkların şube yer değişimleri, şube içi lokasyon değişimleri, zimmet atamları, garanti takipleri, yetkili servis ve tedarikçilerinin yönetilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca servis yönetim operasyonlarının temelini oluşturan NFC ve QR kod yapılandırılması da bu bölümden yapılmaktadır.

3. Servis Yönetimi

Servis operasyon yönetiminin yapıldığı modüldür. Servis talep işlemleri, değerlendirmeleri ve servis sırasında envanter için gerçekleştirilen hizmet veya yedek parça değişimleri takip edilir.

4. Ürün/Hizmet Yönetimi

Servis sırasında kullanılacak ürün ve hizmetlerin yönetildiği modüldür.

5. Firma Yönetimi

Firma organizasyon yapısı, kullanıcı yetkileri, sistem karar mekanizmaları ve bildirim ayarlarının yapıldığı modüldür.

6. Servis Noktası Yönetimi

Üretici veya servis firmaları için servis ağı yapılanmasını yönetecekleri modüldür.